KÖZÖSSÉGI AKCIÓK

EMBERI JOGI OKTATÁS
AZ EGÉSZ VILÁGON

AZ EZEKBEN A PROGRAMOKBAN VALÓ RÉSZVÉTELLEL BÁRKI – GAZDASÁGI ÉS KULTURÁLIS HÁTTÉRTŐL FÜGGETLENÜL – KÉPES SZÉLES KÖRŰ TÁMOGATÁST SZEREZNI AZ EMBERI JOGOKNAK.

Az emberi jogok alaptétele az, hogy mindenkinek járnak. Tehát az ezekben a programokban való részvétellel bárki – gazdasági és kulturális háttértől függetlenül – képes széles körű támogatást szerezni az emberi jogoknak és az emberi jogok oktatásának a saját lakóhelyén, városában vagy országában.

Inspirálandó az embereket, hogy álljanak ki az emberi jogok mellett, és biztosítandó, hogy ez az üzenet hallható legyen a mai zűrzavaros és konfliktusoktól sújtott világban, az Egyház által támogatott program egyedi megközelítést alkalmaz: ismeretterjesztő rendezvényekkel szólítja meg az embereket, amelyek személyes részvételre ösztönzik őket.

Nemzetközi csúcstalálkozók

Az Egyház emberi jogi alosztálya és a Fiatalok az Emberi Jogokért minden évben közösen rendez egy nemzetközi emberi jogi csúcstalálkozót. Az egész világról fiatal küldötteket választanak ki, hogy képviseljék az országukat.

A csúcstalálkozón a felszólalók röviden beszámolnak az országuk emberi jogi kérdéseiről, és megvitatják a többi küldöttel, hogy hogyan érhetik el az emberi jogok oktatásának széles körű bevezetését. A küldöttek ezután hazatérnek, és kibővítik a tevékenységeik körét, hogy még jobban elősegítsék az emberi jogok ügyét a saját területükön.

A 2009-es csúcstalálkozón Genfben, az ENSZ emberi jogi intézményeinek székhelyén a fiatal küldöttek kigondolták a „Nemzetközi sétát az Emberi Jogokért”, és ennek eredményeképpen a Fiatalok az Emberi Jogokért sétát szervezett Dániában, Franciaországban, Németországban, Hollandiában, Oroszországban, Kanadában, az USA-ban és más országokban.

A csúcstalálkozó hatására évről évre egyre több sétát tartanak, amelyeknek jelenleg több mint 10 000 résztvevője van évente, több mint 80 országban.

Maratonok, táncos események, falfestmények és petíció-aláíratási akciók – ez csupán néhány példa arra a számos tevékenységre, amelyekkel fel lehet hívni a nagyközönség figyelmét az emberi jogokra.

Ily módon az éves emberi jogi csúcstalálkozó egyrészt olyan tevékenységeket indít el, amelyek az emberi jogokat hirdetik, másrészt egyre több emberrel érteti meg az emberi jogok fontosságát.

A Fiatalok az Emberi Jogokért Nemzetközi Szervezetének nemzetközi oktatási körútjai

2004 óta minden évben a Fiatalok az Emberi Jogokért Nemzetközi Szervezete egy nemzetközi oktatási körutat tart, amelynek keretében országos szintű vezetőknek mutatják be a programot, valamint arra biztatják a kormányokat és a civil szervezeteket, hogy működjenek együtt velük.

TÖBB MINT
380
EZREN
HALLOTTÁK
AZ EMBERI
JOGOK
üzenetét egyetlen
40 000
KILOMÉTERES KÖRÚT SORÁN

A nemzetközi körút eddig már több mint 620 000 kilométert tett meg 70 országban, és ezzel több mint 10 millió emberhez jutott el az üzenete. Ennek során a Fiatalok az Emberi Jogokért szövetségeket kötött, új csoportokat alakított és emberi jogi nagyköveteket nevezett ki, akik még több emberhez juttatják el az üzenetet. A világ Szcientológia Egyházai gyakran segítenek azzal, hogy otthont adnak a körútnak, és támogatják a tevékenységeit, hogy tettekre sarkallják a vezetőket a területükön.

A 2011-es nemzetközi körút 40 000 kilométert tett meg Banglades, Belgium, Costa Rica, Honduras, Kambodzsa, Thaiföld és az ENSZ New York-i székházának érintésével, és ennek során több mint 350 000 egyénhez vitte el az emberi jogok üzenetét.

A 2012-es nemzetközi körút 45 000 kilométert tett meg Kamerunon, Etiópián, Japánon, Libérián, Mexikón, Tajvanon, Togón és az Egyesült Államokon keresztül az ENSZ „írni-olvasni tudás évtizedének” tiszteletére.

A nemzetközi körút szervezői minden évben újabb országokat vesznek bele az útitervbe, így még több embert világosítanak fel az elidegeníthetetlen jogaikról.